Reklama

Reklama

"Dziennik Gazeta Prawna": Amerykańskie ultimatum dla Polski

Waszyngton postawił Warszawie ultimatum w sprawie rozwiązania konfliktu z Izraelem – informuje dziennik.

Stany Zjednoczone dały Polsce do zrozumienia, że do czasu uregulowania wywołanego nowelizacją ustawy o IPN konfliktu z Izraelem, nasz kraj nie może liczyć na spotkanie z najważniejszymi przedstawicielami amerykańskich władz - piszą w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Grzegorz Osiecki i Zbigniew Parafianowicz.

"W delikatny sposób Amerykanie zasugerowali nam, że będzie problem z organizacją spotkań z najważniejszymi przedstawicielami Stanów Zjednoczonych" - mówi gazecie informator. Jak stwierdził, to "realny koszt sporu z Izraelem".

Reklama

Inna osoba z kręgów rządowych powiedziała "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że "z USA przyszło ultimatum". "Powiedziano nam, że zamrożone są kontakty na wysokich szczeblach i zagrożona jest współpraca wojskowa" - relacjonuje w rozmowie z dziennikarzami.

Jak rząd zareaguje na postawę amerykańskiej administracji? Według gazety "Warszawa nie zamierza ulegać presji Waszyngtonu". Sytuację może zmienić ewentualne wycofanie się Stanów Zjednoczonych z wojskowej współpracy z Polską. To - według Warszawy - jest jednak mało prawdopodobne.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Reklama

Reklama

Reklama