Reklama

Reklama

Dlaczego TVP zignorowała WOŚP? Posłanka PiS tłumaczy

Czternaście sekund – tyle czasu poświeciły "Wiadomości" na poinformowanie o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą w poprzednich latach gościła na swoich antenach. Dlaczego? Tłumaczy w rozmowie z "Rzeczpospolitą" posłanka PiS Anna Sobecka.

Decyzję stacji o zdawkowym potraktowaniu WOŚP i zaledwie kilkunastu sekundach relacji z wydarzenia, w którym co roku biorą udział miliony Polaków skrytykował niedawno Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

Misja telewizji publicznej

"Brak szczegółowej relacji z tego wydarzenia wynikał z faktu, że głównym partnerem telewizyjnym WOŚP była Grupa TVN, a nie TVP" - powiedziała w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Anna Sobecka, członek Rady Programowej TVP.

Krzysztof Czabański negatywnie wypowiedział się również m.in. o fałszywej informacji o zatrzymaniu Ryszarda Petru. Lider Nowoczesnej, według dziennikarza TVP, miał zostać aresztowany za szpiegostwo. Informację szybko zdementowano, ale pytanie o zawodową etykę prowadzącego program pozostaje otwarte.

Reklama

Anna Sobecka nie odniosła się wprost do tego zdarzenia, ale powiedziała, jaka powinna być misja telewizji publicznej. "Misja ta jest zapisana w ustawie o radiofonii i TV. Ma respektować chrześcijański system wartości, przyjmując za podstawę uniwersalne zasady etyki, służyć umacnianiu rodziny, służyć kształtowaniu postaw prozdrowotnych i służyć zwalczaniu patologii społecznych" - zaznaczyła. Ponadto "telewizja powinna służyć obiektywnemu informowaniu społeczeństwa".

Kurski zrobił więcej niż inni prezesi

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości bardzo pozytywnie ocenia dotychczasową pracę szefa TVP.

"Jako wieloletni członek Rady Programowej TVP byłam świadkiem rządów różnych prezesów i muszę przyznać, że prezes Jacek Kurski przez te kilkanaście miesięcy zrobił dla TVP więcej niż pozostali razem wzięci. Zdecydowanie jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu" - skwitowała Anna Sobecka.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy