Reklama

Reklama

"DGP": Władze stolicy rozbiorą tablicę ku pamięci Lecha Kaczyńskiego

Tablica upamiętniająca Lecha Kaczyńskiego, która w kwietniu stanęła przed urzędem miasta w Warszawie zostanie rozebrana? Decyzję w tej sprawie w ciągu najbliższych dni mają wydać władze stolicy - wynika z ustaleń "Dziennika Gazety Prawne".

"Jesteśmy już po konsultacjach z miejskim konserwatorem zabytków. W ciągu najbliższych dni zostanie wydana decyzja nakazująca rozbiórkę obiektu" - poinformował w rozmowie z "DGP" wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak.

Zdaniem przedstawicieli PiS, to nie spór o charakterze proceduralnym, ale ideologicznym. "Działanie obliczone na podkręcenie temperatury sporu" - tak ewentualna decyzje o demontażu pomnika komentuje Jacek Sasin (PiS).

Przypomnijmy, że tablica stanęła na dziedzińcu stołecznego ratusza w nocy z 9 na 10 kwietnia.

Reklama

"Musimy wszcząć postępowanie kontrolne. Głaz jest po prostu nielegalny" - mówiła wówczas prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak tłumaczyła konsultowana była jedynie tablica, tymczasem pojawił się monument.

Gronkiewicz-Waltz negatywnie oceniła również walory artystyczne pomnika. "Zrobiono wielką krzywdę Lechowi Kaczyńskiemu, bo on tam jest w ogóle do siebie niepodobny, w ogóle jest to nieładne. I myślę, że dzięki temu, że podejmiemy te działania kontrolne, to zostanie wymienione na coś rzeczywiście dobrego i trwałego" - zapowiedziała.

Więcej na temat "wojny pomnikowej" we wtorkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy