Reklama

Reklama

"DGP": Poważne oskarżenia Łukaszenki pod adresem Polski

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oskarżył Polskę o finansowanie prowokacji z użyciem broni palnej – czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Redaktor Michał Potocki w artykule pt. "Łukaszenka kończy zbliżenie z Polską" informuje o krótkotrwałej odwilży na linii Mińsk - Warszawa i wylicza nieprzyjazne gesty, jakie w ostatnim czasie władze Białorusi wykonały pod adresem Polski.

Wczoraj podczas spotkania z pracownikami jednego z przedsiębiorstw meblarskich prezydenta Łukaszenka oskarżył polskie władze o finansowanie jego przeciwników politycznych.

"Kilka godzin temu zatrzymaliśmy kilkudziesięciu bojowników, którzy przygotowywali prowokacje z użyciem broni. Pieniądze szły do nas przez Polskę i Litwę" - powiedział przywódca Białorusi.

Reklama

Rusyfikacja polskich szkół

Na tym nie koniec spięć na linii Mińsk - Warszawa. W ostatnim czasie do aresztów trafiło kilku współpracowników Biełsatu, a ministerstwo edukacji pracuje nad przepisami umożliwiającymi rusyfikację polskich szkół.

Na Białorusi, podaje red. Michał Potocki, mieszka ok. 295 tys. Polaków. Ze względu na brak polskich szkół w ojczystym języku mówi jedynie 1,3 proc. z nich.

Więcej  "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy