Reklama

"DGP": Po wakacjach zdalne lekcje według stacjonarnego planu?

Jeśli sytuacja epidemiczna w kraju będzie tego wymagała, również po wakacjach uczniowie będą się uczyć zdalnie - zapowiada MEN. Jak jednak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", niewykluczone, że obowiązkowe stanie się prowadzenie internetowych zajęć według stacjonarnego planu lekcji.

Z informacji dziennika wynika, że ewentualne kształcenie zdalne po wakacjach miałoby inną niż do tej pory formę. Nauczyciele mieliby prowadzić wszystkie lekcje przez internet i według planu lekcji, który obowiązywałby przy kształceniu stacjonarnym. Ma do tego powstać jednolita platforma edukacyjna, nad która pracują resorty nauki i cyfryzacji.

Taka forma powinna odciążyć rodziców i opiekunów. Pojawiają się jednak wątpliwości dotyczące sprzętu i odpowiedniego dostępu do internetu.

Według cytowanej przez gazetę mec. Beaty Patoleta, ekspertki ds. oświaty, przepisy umożliwiają zarówno uczniom, jak i nauczycielom, wypożyczenie komputerów ze szkoły, a samorządom ubieganie się o dotację na zakup takiego sprzętu.

Reklama

Część rodziców jednak domaga się powrotu do edukacji stacjonarnej. "Nauka zdalna może jest komfortowa dla nauczycieli, ale z pewnością nie dla opiekunów, którym przez takie decyzje sparaliżowano życie rodzinne i zawodowe" - zauważa Tomasz Elbanowski z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy