Reklama

"DGP": Czy Polacy są zadowoleni z członkostwa w UE?

Polacy za członkostwem w Unii, ale przeciw walucie euro - wynika z badania autorstwa panelu Ariadna, przytoczonego przez "Dziennik Gazetę Prawną".

Niemal 70 procent procent ankietowanych dobrze ocenia fakt, że Polska jest członkiem Unii - wynika z badania panelu Ariadna. Trzy czwarte badanych uznaje, że nasze członkostwo przynosi nam więcej korzyści niż strat.

Wśród korzyści najczęściej wymieniamy: swobodę poruszania się po krajach unijnych. Ponad połowa badanych mówi o możliwości skorzystania z unijnych funduszy, a nieco mniej niż połowa za zaletę uznaje możliwość pracy w innych krajach Unii.

Po wejściu do Unii ponad 2/3 badanych odczuło poprawę standardu i jakości swojego życia.

Polacy za to zdecydowanie sprzeciwiają się wprowadzeniu w Polsce wspólnej waluty euro. Tylko co siódmy badany jest "za", przeciw jest 62,3 procent, a 25 procent wybrało opcję "trudno powiedzieć".

Reklama

Jak przypomina "Dziennika Gazeta Prawna", w Sejmie powstał pomysł powołania Parlamentarnego Zespołu Eurorealistycznego, który badałby korzyści i straty związane z członkostwem Polski w Unii Europejskiej. 35 proc. ankietowanych pozytywnie ocenia tę inicjatywę. Jednak nie brakuje i przeciwników - 33 proc. uważa, że to zły pomysł. Pozostały odsetek badanych nie ma w tej sprawie zdania.

Panel przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1033 Polaków, w wieku 18 lat i więcej.

Więcej na ten temat w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


INTERIA.PL/IAR

Reklama

Reklama

Reklama