Reklama

Reklama

Czy szczepienia dzieci powinny być obowiązkowe? Sondaż dla "Rz"

Aż 77 proc. respondentów uważa, że szczepienia w Polsce powinny być obowiązkowe, a państwo powinno ten przymus egzekwować - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Według sondażu na zlecenie "Rzeczpospolitej", za dobrowolnymi szczepieniami dzieci i swobodą rodziców w podejmowaniu decyzji opowiada się 18 proc. badanych. 5 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie. 

41 proc. badanych uważa, że dzieci, które nie zostały zaszczepione na groźne choroby zakaźne, powinny mieć taki sam dostęp do publicznych żłobkowy i przedszkoli jak dzieci zaszczepione.

Zdaniem 29 proc. dzieci nieszczepione nie powinny chodzić do publicznych żłobków i przedszkoli do czasu zaszczepienia. Z kolei 21 proc. respondentów opowiada się za tym, by dzieci niezaszczepione miały ograniczony dostęp do żłobków i przedszkoli. 

Za lepszym dostępem do placówek dzieci nieszczepionych jest tylko 1 proc. uczestników badania. 8 proc. pytanych wskazało na odpowiedź "trudno powiedzieć". 

Sondaż IBRiS na zlecenie "Rz" został przeprowadzony w dniach 5-6 października po burzliwej dyskusji w Sejmie nad obywatelskim projektem ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, złożonym przez sceptyków szczepień. Projekt, głosami posłów PiS i Kukiz'15 został skierowany do prac w komisji. 

Więcej w "Rzeczpospolitej". 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy