Reklama

Reklama

Co Polacy sądzą o zmianie premiera? Nowy sondaż

40 proc. Polaków jest zaskoczonych wymianą na stanowisku premiera, a 51 proc. badanych spodziewało się takiego posunięcia - wynika z sondażu Kantar Public przeprowadzonego dla "Faktu".

Najwięcej zaskoczonych wyborców znalazło się wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. Aż 59 proc. respondentów deklarujących poparcie dla partii rządzącej nie spodziewało się wymiany na czele rządu. 

Zastąpienie Beaty Szydło było dużo mniejszym zaskoczeniem dla zwolenników opozycji - 40 proc. głosujących na partie opozycyjne przyznało, że zdziwiła ich roszada na czele rządu.

Zdania co do przyszłości Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera są podzielone. 41 proc. respondentów wierzy w sukces nowego szefa rządu, 20 proc. badanych uważa, że Morawiecki nie będzie dobrym premierem. 39 proc. Polaków nie ma zdania na ten temat.

Na przyszłość nowego premiera optymistycznie zapatruje się zdecydowana większość wyborców PiS. 74 proc. z nich uważa, że Mateusz Morawiecki sprawdzi się jako premier, tylko 4 proc. zwolenników partii rządzącej jest przeciwnego zdania. 

Czytaj więcej w dzisiejszym "Fakcie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy