Reklama

Reklama

CBA w Janowie Podlaskim: Klacz sprzedana trzykrotnie taniej?

Państwowa stadnina tanio i w nietypowych okolicznościach pozbyła się pretendentki do tytułu czempionki świata – informuje środowa (14 października) "Rzeczpospolita".

"Stadnina Janów Podlaski to legendarna hodowla koni arabskich, która wskutek decyzji personalnych podjętych od czasu przejęcia władzy przez PiS stanęła na skraju bankructwa" - pisze gazeta

Reklama

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że w ubiegłym tygodniu stadninę odwiedziło CBA. "Z jakiego powodu? Sprawa jest tajemnicza. Wydział komunikacji społecznej CBA informuje, że śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie, która jako jedyna może udzielić informacji dotyczących czynności. Ta ostatnia przekonuje, że wspomnianych czynności nie zlecała" - podaje "Rzeczpospolita".

Informuje jednak, że nieoficjalnie wiadomo, że sprawdzane były umowy zawarte w latach 2018-2020, gdy stadniną kierował Grzegorz Czochański. Z informacji gazety wynika, że jedna z nich budzi największe kontrowersje: sprzedaż klaczy Alsy pod koniec 2019 roku.

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że cena za klacz realnie wyniosła około 300 tys. euro, ale jak podaje gazeta powołując się na "Świat Koni", klacz została sprzedana "za kwotę co najmniej trzykrotnie niższą od swojej potencjalnej wartości".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL