Reklama

Reklama

Bartosz Kownacki: Uczciwi mogą spać spokojnie

​Poseł PiS Bartosz Kownacki w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" zapowiada ponowne połączenie funkcji Prokuratora Generalnego i ministra sprawiedliwości.

- To kluczowa kwestia, która na pewno zostanie zrealizowana - podkreśla polityk. Jak mówi, w obecnej sytuacji rozdziału tych dwóch funkcji, minister sprawiedliwości jest pozbawiony kontroli nad prokuraturą.

Reklama

Podobnie - uważa poseł Kownacki - jest w przypadku władzy wykonawczej i ustawodawczej, która nie nie może zapoznać się z aktami prowadzonych spraw. - To państwo w państwie całkowicie poza kontrolą - mówi o sytuacji w prokuraturze Bartosz Kownacki.

Jego zdaniem, szybkiej reformy wymaga także procedura karna. W ocenie posła, przeprowadzona przez rząd PO-PSL nowelizacja skutkuje zmniejszeniem liczby aktów oskarżenia, co umożliwia przestępcom wyjazd z kraju.

Polityk PiS przyznaje jednak, że odwrócenie tej reformy nie będzie łatwe. - Trzeba się również zastanowić nad całościową zmianą kodeksów - uważa Bartosz Kownacki. Poseł opowiada się również za wprowadzeniem jawności oświadczeń dla sędziów i prokuratorów.

Więcej w "Naszym Dzienniku".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje