Reklama

Reklama

Andrzej Duda w "Super Expressie": Osobiście tego żałuję

- Reformę wymiaru sprawiedliwości można było przeprowadzić lepiej – przyznaje na łamach "Super Expressu" prezydent Andrzej Duda. Duda zdradził także, że szukuje "programowego asa w rękawie".

W wywiadzie dla "Super Expressu" prezydent Andrzej Duda został zapytany o ocenę rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

"[Oceniam] dobrze, choć nikt nie mówi, że jest tylko cudownie, bo dużo jest jeszcze do zrobienia. Nie wszystko się dobrze udało, były też sytuacje, kiedy popełnialiśmy błędy" - przyznał.

Duda krytycznie ocenia przeprowadzoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Zbigniewa Ziobrę reformę wymiaru sprawiedliwości. Jak powiedział prezydent, można była ją przeprowadzić "lepiej".

"Ale tutaj nie jest tak, że mam pretensje do rządu. Na pewno nie mam tu więcej pretensji do rządu niż do siebie. Choćby w warstwie komunikacyjnej można było działać lepiej, mądrzej ze środowiskiem sędziowskim. To się nie udało i osobiście tego żałuję" - dodał.

Dopytywany, czy ma jakiegoś programowego asa w rękawie, prezydent odpowiedział: "Mogę powiedzieć, że mam kilka propozycji podatkowych, które chciałbym zgłosić". "Myślę o zniesieniu podatków w pewnych elementach" - zdradził. 

"Charyzmatyczny" Kaczyński

Duda został również zapytany o prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Jest charyzmatycznym liderem, szefem największej partii. Jest największą postacią polskiej sceny politycznej, to polityk z ogromnymi sukcesami" - tak prezydent ocenił szefa Prawa i Sprawiedliwości.

Cały wywiad w "Super Expressie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne