Reklama

Reklama

Andrzej Duda w "Gazecie Polskiej Codziennie": To psucie państwa

"Obecnie nie jest wskazane, by podejmowane były jakieś radykalne zmiany o charakterze prawno-ustrojowym" – przekonuje na łamach dziennika Andrzej Duda.

Prezydent elekt w rozmowie z Samuelem Pereirą przekonuje, że mówiąc o powstrzymaniu się z "poważnymi zmianami ustrojowymi" nie miał na myśli bieżących prac parlamentu czy rządu.

Nowy prezydent nic nie zmieni? Dołącz do dyskusji!

"Jestem człowiekiem otwartym na dialog i to stąd moja grzeczna prośba. (...) Obywatele oczekują ode mnie troski o ich interesy i prawa" - oświadczył.

Na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" Duda skrytykował uchwalenie nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przez koalicję PO-PSL.

Reklama

"Sprawa tej ustawy jest ewidentna. Tak wygląda psucie państwa. W ten sposób Platforma czyni z Trybunału instytucje polityczną. (...) Niestety trzeba być naiwnym jak dziecko, by nie zauważyć, że chodzi tutaj wyłącznie o zachowanie politycznych wpływów, nawet w sytuacji utraty władzy" - ocenił prezydent elekt.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy