Reklama

Reklama

Andrzej Duda: Prezydent sam wszystkiego nie zrealizuje

"Powołam Narodową Radę Rozwoju i liczę na jej dobre współdziałanie z rządem. Prezydent samodzielnie wszystkiego nie zrealizuje" - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Faktu". Dodał, że on sam "może być inspiratorem i do takiego działania się zobowiązuje".

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że zwraca się z apelem do rządu ws. świadczenia w wysokości 500 zł na każde dziecko, a w rodzinach uboższych również na pierwsze. Jego zdaniem takie rozwiązanie jest niezbędne i rząd powinien je wprowadzić.

Reklama

"Niech mi nikt nie opowiada, że w Polsce nie ma dzieci niedożywionych, bo wystarczy pojechać do siostry Małgorzaty Chmielewskiej, gdzie ja wczoraj byłem, by zauważyć ten problem. To są wstydliwe fakty dla Polski i dla rządu, ale to nie oznacza, że nie można tych problemów rozwiązać" - powiedział w wywiadzie dla tabloidu "Fakt" prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zadeklarował również, że jeżeli rząd nie przystąpi do realizacji tego rozwiązania i nie będzie się zgadzał na taki program, to on sam przystąpi do przygotowania projektu ustawy.

"Powołam Narodową Radę Rozwoju i liczę na jej dobre współdziałanie z rządem. Prezydent samodzielnie wszystkiego nie zrealizuje. Może być inspiratorem - i do tego się zobowiązuję - zapowiedział Andrzej Duda".

Czym zajmie się pierwsza dama?

Prezydent pytany, kiedy jego małżonka - Agata Duda zadebiutuje samodzielnie w roli pierwszej damy, odpowiedział, że na razie pierwsza dama formułuje grupę swoich współpracowników.

"Rozważa również, czym się konkretnie zajmować. Moja żona zawsze była samodzielna" - dodał prezydent.

Cały wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą dostępny w dzisiejszym wydaniu gazety "Fakt.

Jakie plany ma Andrzej Duda? Wypowiedz się!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje