Reklama

Reklama

Akcje Beaty Szydło idą w górę. Zostanie premierem?

Skromna i pracowita – tak o Beacie Szydło mówią koledzy z PiS. To ona, jak czytamy w dzisiejszym wydaniu „Newsweeka” może zostać premierem, jeśli jesienią PiS wygra wybory.

"Na tle wyrazistych kolegów z PiS była nudna i nijaka. Potem okazało się, że zna się na robieniu polityki lepiej niż oni. Po kampanii prezydenckiej jej akcje idą w górę" - pisze "Newsweek'.

Wiele osób z jej otoczenia sugeruje, że jeśli jesienią PiS wygra wybory, to właśnie ona zostanie premierem.

"Newsweek" kreśli sylwetkę szefowej kampanii Andrzeja Dudy, która do  Sejmu weszła w 2005 roku.

"Beta była człowiekiem ciężko pracującym w terenie, w Sejmie tacy ludzie najczęściej nie są zauważani. Jednak Kaczyński dostrzegł jej potencjał"  - mówiła o niej Elżbieta Jakubiak.

Reklama

Jak pisze "Newsweek", Szydło jest pracowita, potrafi cierpliwie czekać na własny moment i na sygnał od szefa.  

"W kampanii prezydenckiej wykonała ogromną pracę. To rzadki przykład samorządowca, który sprawdził się w dużej polityce - mówi Paweł Kowal.

Z kolei posłanka PiS Elżbieta Witek podkreśla, że Szydło "nigdy nie miała parcia na szkło". Podczas wieczoru wyborczego Andrzej Duda dziękował jej, dostała bukiet, po czym natychmiast zeszła ze sceny i wskazała ręką na prezydent elekta i jego rodzinę. Natychmiast się wycofała, nie grzała się w świetle reflektorów, przypomniała Witek.

Więcej na temat Beaty Szydło w tygodniku "Newsweek.

Beata Szydło zostanie premierem? Dołącz do dyskusji!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy