Reklama

Reklama

Afera w Krakowie. Prokuratura: Tajster nie może być dyrektorem ZIKiT-u

Krakowska prokuratura zaznacza, że Jan Tajster nie może pełnić funkcji dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Domaga się również nałożenia na niego zakazu zbliżania się do osób pokrzywdzonych w sprawie o mobbing. Zamieszanie wokół Tajstera i prezydenta Jacka Majchrowskiego jest dzisiaj głównym tematem w "Dzienniku Polskim" oraz "Gazecie Krakowskiej".

Prezydent Jacek Majchrowski, który powołał  JanaTajstera na szefa ZIKiT-u, nie widzi w całym zamieszaniu problemu i nie obawia się również skutków krytykowanej powszechnie decyzji.

Wczoraj pisaliśmy, że po powołaniu Tajstera członkowie inicjatywy Kraków przeciw Igrzyskom oraz działacze Partii Razem żądają odwołania obecnego prezydenta Krakowa (więcej na ten temat).

- Zaapelowaliśmy do rady miasta o przyjęcie wniosku ws. zainicjowania referendum - mówił w rozmowie z Interią Tomasz Leśniak, lider inicjatywy Kraków przeciw Igrzyskom.

Reklama

Tajster zaczął od przemeblowania gabinetu

Nowy szef ZIKiT-u od wczoraj pełni swoje obowiązki. "Dziennik Polski" zaznacza, że zaczął od przemeblowania gabinetu. Kolejną aktywnością mają być finanse jednostki.

Jak czytamy w "Gazecie Krakowskiej", do końca sierpnia ma przygotować listę pracowników, którzy zostaną zwolnieni. Które osoby wskaże?

Warto przypomnieć, że pracownicy ZIKiT-u, którzy zeznawali wcześniej w sądzie jako ofiary swojego przełożonego, ponownie trafili pod "skrzydła" szefa oskarżanego m.in. o korupcję, mobbing, przekraczanie uprawnień i molestowanie seksualne. (więcej na ten temat).

Krakowska prokuratura już wystąpiła do sądu z wnioskiem o zawieszenie go w pełnieniu obowiązków dyrektora.

Co sądzisz o wyborze prezydenta Majchrowskiego? Dołącz do dyskusji na FORUM

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Leśniak: Jan Tajster dyrektorem? "Zupełne nieporozumienie"

Oburzenie w Krakowie po decyzji Jacka Majchrowskiego

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy