Reklama

Reklama

Wojna w zbrojeniówce

Wojskowe Przedsiębiorstwa Remontowo-Produkcyjne, które doskonale radzą sobie na rynku, mają zostać włączone do borykającej się z coraz większymi kłopotami Grupy Bumar - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Wojskowe Przedsiębiorstwa Remontowo-Produkcyjne jako spółki z udziałem skarbu państwa podlegają Ministerstwu Obrony Narodowej. Zajmują się remontami i dostosowaniem pozostałego na wyposażeniu armii sprzętu produkcji ZSRS do standardów NATO oraz wymagania współczesnego pola walki.

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza włączyć do Bumaru spółki sektora obronnego realizujące funkcje obsługowo-remontowe sprzętu i uzbrojenia wojskowego użytkowanego przez Siły Zbrojne RP. Na konsolidację nie godzą się pracownicy WPRP. Twierdzą, że doprowadzi to do pogorszenia sytuacji w ich firmach. "WPRP mają być trampoliną finansową dla Bumaru" - mówi Stefan Sulikowski z NSZZ Przemysłu Wojskowego.

Reklama

Również sejmowa i senacka komisja obrony jeszcze w ub.r. opowiedziały się za wstrzymaniem włączenia Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych do Grupy Bumar.

Dowiedz się więcej na temat: Bumar Sp. z o.o. | Gazeta Polska | gazeta polska codziennie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje