Reklama

Reklama

Znęcał się nad pięcioletnimi bliźniaczkami, matka nie reagowała. Oboje usłyszeli wyroki

12 lat więzienia dla 29-letniego Daniela P. i 1,5 roku dla jego partnerki, 26-letniej Klaudii K. Taki wyrok wydał Sąd Okręgowy w Słupsku dla mężczyzny za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad pięcioletnimi bliźniaczkami oraz dla matki dzieci - za pomocnictwo.

W procesie, który toczył się przed słupskim sądem okręgowym od 9 kwietnia 2021 r., Daniel P. odpowiadał za znęcanie się nad pięcioletnimi bliźniaczkami z Siemirowic (woj. pomorskie, pow. lęborski), które miało trwać przez 10 miesięcy do 22 maja 2020 r., usiłowanie zabójstwa oraz spowodowanie ciężkich obrażeń ciała u jednej z dziewczynek oraz lekkich obrażeń ciała u drugiej. Matka bliźniaczek została oskarżona o pomocnictwo w znęcaniu się nad nimi.

Siemirowice. 29-latek skazany za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem

Przewodnicząca składu orzekającego Aldona Chruściel-Struska przed zamknięciem przewodu sądowego i wydaniem wyroku, do którego doszło po ponad godzinnej naradzie składu orzekającego, zaznaczyła, że sąd zastanawia się nad zmianą kwalifikacji prawnej czynów oskarżonych.

Reklama

Ostatecznie sąd skazał Daniela P. na 12 lat pozbawienia wolności, ale nie za usiłowanie zabójstwa, a za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dziewczynkami i nieskuteczny zamiar spowodowania u jednej z nich ciężkich obrażeń ciała.

- Orzekam wobec oskarżonego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość bliższą niż 50 m oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi M. i P. na okres do 15 lat. Zasądzam nawiązki na rzecz pokrzywdzonych. Na rzecz M. w wysokości 50 tys. zł, na rzecz P. w wysokości 20 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę - mówiła ogłaszając wyrok sędzia Chruściel-Struska.

Kobieta winna popełnienia czynu. Pomagała, bo nie reagowała

Klaudia K. usłyszała wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności. Sąd uznał, że pomagając oskarżonemu w znęcaniu się ze szczególnym okrucieństwem nad pokrzywdzonymi przez wielokrotne zaniechanie i niereagowanie, też jest winna popełnienia tego czynu.

Sąd zaliczył na poczet kary pozbawienia wolności pobyt w areszcie. Klaudia K. była w nim nieco ponad trzy miesiące. Daniel P. przebywa w nim nadal.

Ponadto sąd zasądził od oskarżonych na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe w kwotach 11,7 tys. zł od Kamili K. i 11,6 tys. zł od Daniela P. oraz wymierzył od obojga opłaty. Klaudia K. ma zapłacić 300 zł, Daniel P. 600 zł.

Wyrok nie jest prawomocny. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy