Reklama

Reklama

Zabójstwo bezdomnego w Gdańsku. Policja publikuje zdjęcie poszukiwanego

W wiacie śmietnikowej na gdańskiej Żabiance znaleziono ciało bezdomnego z widoczną raną ciętą na szyi. ​Kryminalni zatrzymali 47-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie zabójstwa. Policjanci szukają jeszcze jednej osoby. Opublikowali zdjęcie.

W sobotę po godz. 8:00 policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, że w wiacie śmietnikowej jednego z bloków na Żabiance zostało znalezione ciało mężczyzny. Oficer dyżurny skierował na miejsce patrol, który potwierdził zgłoszenie oraz zabezpieczył teren. 

Ofiara znała sprawcę zabójstwa

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjni technicy oraz biegły sądowy z zakresu medycyny. Podczas pracy kryminalni ustalili, że zarówna ofiara, jak i sprawca znali się i były to osoby ze środowiska bezdomnych.

Kryminalni o godz. 12:30 zatrzymali poszukiwanego na Przymorzu, to 47-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Dzięki zgromadzonym przez policjantów dowodom prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa. W poniedziałek sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Reklama

Śledczy podczas swojej pracy ustalili, że z tą sprawą może mieć związek jeszcze inna osoba. To 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia i mają informacje na temat jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt z gdańską policją.

Za zabójstwo grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, kara więzienia 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL