Reklama

Wybory w PO. Agnieszka Pomaska przegrała na Pomorzu. Liderem w regionie Mieczysław Struk

Szefem pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej został Mieczysław Struk, marszałek tego województwa. W wewnętrznych wyborach partyjnych pokonał Agnieszkę Pomaskę, której wsparcia udzielił p.o. przewodniczącego całego ugrupowania Donald Tusk. Pomaska pogratulowała Strukowi i podziękowała za "zaangażowanie i wsparcie w tych ostatnich tygodniach".

W sobotę w 240 biurach PO w całej Polsce odbywają się wybory nowych władz Platformy kilku szczebli - szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego Platformy. 

Wybory są bezpośrednie - prawo udziału w nich mieli wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej. Zorganizowano je na wzór wyborów państwowych. W lokalnych biurach partii ustawiono urny i powołano komisje wyborcze, które wydają karty do głosowania, a wieczorem przystąpili do liczenia głosów.

Jedynym kandydatem na szefa całej partii był Donald Tusk, obecnie p.o. przewodniczącego Platformy. Inaczej było w przypadku regionu pomorskiego, gdzie konkurowali ze sobą marszałek województwa Mieczysław Struk oraz posłanka Agnieszka Pomaska. 

Reklama

Agnieszka Pomaska przegrała z Mieczysławem Strukiem. Posłankę popierał Donald Tusk

Przed wyborami Pomaskę wsparł m.in. Tusk (pochodzący z Gdańska), a Struka popierał dotychczasowy przewodniczący Sławomir Neumann. Po przeliczeniu głosów oddanych na Pomorzu okazało się, że posłanka zdobyła ich mniej niż marszałek.

"Gratulacje dla nowego Przewodniczącego Regionu Pomorskiego PO Mieczysława Struka. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wsparcie w tych ostatnich tygodniach. Mile wspominam wszystkie spotkania w pomorskich powiatach. Do zobaczenia na kolejnych!" - napisała Agnieszka Pomaska na Twitterze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wybory w PO | Agnieszka Pomaska | Mieczysław Struk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy