Reklama

Reklama

Wybierasz się na weekend nad morze? Mamy dla ciebie złe wieści

Pogoda w weekend nad morzem nie zapowiada się obiecująco. Według prognozy IMGW na całym wybrzeżu maksymalna temperatura wyniesie 21° C. Dodatkowo momentami mocniejszy wiatr i regularne opady deszczu stanowczo mogą pokrzyżować nasze plany. Problem dotyczy całego wybrzeża. Sprawdźmy prognozę pogody na weekend nad morzem.

Pogoda na weekend nad morzem może nas zaskoczyć. Po ostatnich dwóch tygodniach przyjemnego ciepła nadeszło nagłe ochłodzenie. Według raportów IMGW temperatura nie przekroczy 20° C, a do tego szykują się regularne opady i mocniejszy wiatr. Sprawdźmy dokładnie, jaka pogoda zapowiada się nad Bałtykiem w drugi weekend lipca.

Pogoda w weekend nad morzem. Co czeka nas w piątek, 8 lipca?

Weekend nad morzem rozpocznie się w większości miejsc dość chłodnie. W południe najcieplej będzie w Gdańsku i Sopocie, gdzie termometry wskażą 21° C. Reszta wybrzeża do godziny 16:00 odczuwać będzie 18-19 stopni. Najchłodniej będzie w Kołobrzegu - 17° C.

Reklama

W województwie zachodniopomorskim przez cały dzień towarzyszyć nam będzie wiatr od 15 do 30 km/h. Na reszcie wybrzeża przez większość dnia prędkość wiatru osiągnie do 25 km/h. 

Niskie temperatury oraz mocniejszy wiatr to nie wszystko, co będzie w stanie popsuć nam początek weekendu. Najmocniej odczują to osoby przebywające w Darłowie, Ustce i Łebie, gdzie w godzinach porannych zapowiadane są przelotne, ale intensywne opady deszczu. W godzinach popołudniowych deszcze przejdą na pas od Władysławowa do Trójmiasta. Opady ustaną w okolicach godziny 17:00. W piątek najlepiej będzie spędzić czas na pomorzu zachodnim. Pomimo niższych temperatur, nie prognozuje się tam żadnych opadów deszczu.

Pogoda na weekend nad morzem. Co czeka nas w sobotę, 9 lipca?

W sobotę najwyższa temperatura będzie w Trójmieście i na granicy pomorza zachodniego. Już w okolicach pory obiadowej w Gdańsku, Sopocie i Świnoujściu ujrzymy na termometrach 20° C. Jeden stopień mniej wskażą termometry we Władysławowie, Międzyzdrojach i Dziwnowie. Najchłodniej będzie w Darłowie, gdzie temperatura o 15:00 wyniesie zaledwie 16° C.

Pomimo niższych temperatur niż w dniu poprzednim, nad całym pasmem wybrzeża towarzyszyć nam będzie słabszy wiatr. Przez cały dzień, od rana do wieczora, prędkość wiatru utrzymywać się będzie w granicach od 10 do 25 km/h. 

Przelotne opady deszczu pojawią się już w godzinach porannych w okolicach Łeby i Władysławowa. Na szczęście trwać mają nie dłużej niż dwie godziny, a poziom opadów będzie niewielki - do 1 mm/h. Mocniejsze opady deszczu pojawią się przed wieczorem w Kołobrzegu i Mielnie. Tam opady wyniosą do 2 mm/h, lecz deszcz potrwa krótko. 

Pogoda na weekend nad morzem. Co czeka nas w niedzielę, 10 lipca?

Na koniec weekendu znów najcieplejszym rejonem będzie województwo zachodniopomorskie. W Świnoujściu i Międzyzdrojach przez całe popołudnie utrzyma się 20° C. Im dalej na wschód, tym chłodniej. Na paśmie od Dziwnowa do Ustki na termometrach ujrzymy maksymalnie 19 stopni. W Trójmieście przez cały dzień towarzyszyć nam będzie temperatura nieprzekraczająca 17° C.

Popołudniu większość wybrzeża powinna nastawiać się na mocniejsze podmuchy wiatru. Całe pasmo od Świnoujścia do Trójmiasta w godzinach wczesnopołudniowych będzie mogło odczuć wiatr osiągający do 35 km/h. Odrobinę słabiej wiać będzie w Mielnie i Ustce. Wieczorem natomiast zawieje najmocniej w Kołobrzegu, gdzie wiatr osiągnie prędkość 40 km/h.

W ciągu nocy z soboty na niedzielę województwo zachodniopomorskie będzie skazane na przelotne opady deszczu. Do południa chmury deszczowe będą przemieszczać się w obrębie od Mielna do Trójmiasta, a w godzinach popołudniowych przeniosą się również na zachodnie wybrzeże. Sytuacja zacznie się uspokajać w godzinach wieczornych, lecz do tego czasu wszyscy powinniśmy nastawić się na całodzienne przelotne opady deszczu.

***

Czytaj także: Rozkład jazdy PKP. Zmiany na wakacje. Gdzie ich szukać?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy