Reklama

Reklama

Uprowadzili, torturowali i zgwałcili 18-latka. Sąd zadecydował o podwyższeniu wyroków

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podwyższył wyroki winnym uprowadzenia, tortur i zbiorowego gwałtu na 18-latku. Do zdarzenia doszło w październiku 2016 roku.

W październiku 2016 roku w jednej z miejscowości na południowo-zachodnim Pomorzu trzej mężczyźni w wieku 23 i 24 lat oraz 18-letnia kobieta mieli wsadzić poszkodowanego do bagażnika samochodu, po czym stosować wobec niego tortury i gwałcić. 

Według wyroku I instancji, który zapadał 18 stycznia 2018 roku w Gdańsku, Marcin D. i Dawid B. mieli spędzić w więzieniu cztery lata, Patrycja S. pięć lat, a Daniel K. sześć lat. Ponadto oskarżeni mieli solidarnie zapłacić pokrzywdzonemu 10 tysięcy złotych "tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę". Wszyscy dostali również zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego na pięć lat.

Reklama

Sąd Najwyższy uwzględnił kasację prokuratora generalnego i 5 listopada 2020 roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał nowe orzeczenie, wydłużając wyroki oskarżonych.

Marcinowi D., który nie przyznaje się do winy, sąd wydłużył wyrok pozbawienia wolności o dwa lata, natomiast Dawidowi B., Patrycji S. oraz Danielowi K. o trzy lata.

Sprawcom groziły maksymalne kary 12 lat więzienia.

Wyroki są prawomocne. Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy