Reklama

Reklama

Trzy lata więzienia dla kuriera. Śmiertelnie potrącił 6-latkę na pasach

Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał 24-letniego Jakuba W. na trzy lata więzienia za śmiertelne potrącenie 6-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych. W czasie wypadku mężczyzna był kurierem. Do wypadku doszło w Wejherowie w grudniu 2021 r. Oskarżony przyznał w trakcie śledztwa, że "zapatrzył się na telefon, bo sprawdzał adresy, do których miał dostarczyć paczki".

Sąd Rejonowy w Wejherowie w poniedziałek ogłosił wyrok, w którym skazał 24-letniego Jakuba W. na trzy lata pozbawienia wolności za spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginęła 6-letnia dziewczynka.
Mężczyzna otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów na 5 lat i musi zapłacić rodzicom po 20 tys. złotych.

Kurier skazany za potrącenie na pasach. Opiekunka uratowała jedno dziecko

Sędzia Paweł Kwapień odczytując uzasadnienie wskazał, że oskarżony swoim działaniem i niewłaściwym prowadzeniem pojazdu doprowadził do zdarzenia z 2 grudnia, w efekcie którego Alicja B. poniosła śmierć. - Oskarżony niestety ale nie obserwował jezdni, miał wówczas światło czerwone, natomiast na przejściu dla pieszych znajdowała się opiekunka wraz dwójką dzieci. Udało jej się uratować jedno dziecko, niestety Alicja B. została potrącona przez samochód - wskazywał sędzia.

Reklama

Dodał, że samochód którym kierował Jakub W. jechał z prędkością 63 km/h, natomiast prędkość wypadkowa, czyli przed uderzeniem w dziewczynkę wynosiła 20 km/h.

Oskarżony Jakub W. w chwili wypadku był kurierem. Z opinii biegłych wynika, że był trzeźwy. W trakcie śledztwa przyznał, że zapatrzył się na telefon, bo sprawdzał adresy, do których miał dostarczyć paczki. Sędzia odczytując uzasadnienie zwrócił uwagę, że Jakub W. przyznał się do wypadku przed sądem. Prokuratura żądała 5 lat więzienia i po 30 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziców dziewczynki.

Wypadek w Wejherowie. Kurier sześć miesięcy spędził w areszcie

W ocenie sądu kara wymierzona Jakubowi W. "czyni zadość co do społecznego odbioru kary, czyli spełnia kryteria wychowawcze w aspektach ogólnych i jest adekwatna odnoście czynu mu przypisanego". Sędzia wskazał również na młody wiek oskarżonego.


Dodał, że do wymierzonej kary 3 lat pozbawienia wolności, zaliczył 6-miesięczny okres, w którym Jakub W. przebywał w areszcie tymczasowym. Sąd zdecydował również, że Jakub W. areszt tymczasowy opuści 31 maja br. Karę pozbawienia wolności, o ile prokuratura nie zaskarży tej decyzji, zacznie odbywać dopiero po uprawomocnieniu się wyroku. Obecny na ogłoszeniu wyroku obrońca Jakuba W. podkreślili że wyrok nie jest przesadnie surowy. Dodał, że po rozmowie z klientem zdecyduje o ewentualnej apelacji.

"To jest młody człowiek, który popełnił błąd, który może zdarzyć się każdemu z nas. To jest osoba, która nie zasługuje na zmarnowanie reszty życia" - tłumaczył adwokat Aleksander Twardowski.


Wyrok wydany w Sądzie Rejonowym w Wejherowie nie jest prawomocny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy