Reklama

Reklama

Trzech nastolatków skakało po dachu karetki. Straty na blisko 40 tys. zł

Trzech młodych mężczyzn skakało po dachu karetki pogotowia i zdemolowało pojazd, kiedy medycy udzielali pomocy pacjentowi. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości powiatu chojnickiego. Straty oszacowano na blisko 40 tys. zł, a wandalami okazali się nastolatkowie w wieku od 16 do 18 lat.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę ok. godz. 22.00 w jednej z miejscowości powiatu chojnickiego (Pomorskie).

Z ustaleń policji wynikało, że trzech młodych mężczyzn skakało po dachu karetki pogotowia, gdy medycy byli z wizytą u pacjenta.

Zniszczenia w mieniu oszacowano na blisko 40 tys. zł.

Sami zgłosili się na komisariat

Sprawą zajęli się funkcjonariusze komisariatu w Czersku. Rozpytywali potencjalnych świadków, weryfikowali informacje, które do nich docierały, a w lokalnych mediach pojawił się komunikat o poszukiwaniach sprawców wandalizmu.

Pomorska policja podała w czwartek, że poszukiwani sami zgłosili się na komisariat. To trzech młodych mężczyzn z gmin Czersk i Chojnice w wieku od 16 do 18 lat.

18-latek i jego o rok młodszy kolega usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. "16-latek jako nieletni sprawca czynu karalnego odpowie przed sądem rodzinnym" - przekazały służby prasowe pomorskiej policji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje