Reklama

Reklama

Tragiczny pożar w Ośrodku Terapii Uzależnień. Pacjent "wyskoczył z okna"

W nocy doszło do pożaru Ośrodka Terapii Uzależnień w Smażynie (woj. pomorskie) - przekazała wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht. "Sytuacja opanowana, jednak spalone zabudowania długo nie dadzą zapomnieć o tych tragediach" - przekazała we wpisie w mediach społecznościowych. W wyniku pożaru poszkodowanych zostało pięć osób, z czego jedna z nich zmarła. - Mężczyzna w wieku 33 lat, który w czasie pożaru wyskoczył oknem z drugiego piętra, zmarł - poinformował rzecznik Urzędu Marszałkowskiego, Michał Piotrowski.

Informację o pożarze w Ośrodku Terapii Uzależnień w Smażenie wójt gminy Linia opublikowała około godziny 5 nad ranem w czwartek 27 października.

Smażyno. Pożar w Ośrodku Terapii Uzależnień

"Dzisiejsza nocna akcja ratowniczo-gaśnicza w Ośrodku Terapii Uzależnień w Smażynie. 46 osób w nocy - niektórzy tylko w bieliźnie - czekało na pomoc" napisała na facebooku wójt Bogusława Englebrecht. 

Jak podkreśliła, to druga akcja straży pożarnej w Smażynie w ostatnim tygodniu. "Sytuacja opanowana. Jednak spalone zabudowania długo nie dadzą zapomnieć o tych tragediach" - podkreśliła.

Reklama

Englebrecht do wpisu dołączyła także zdjęcia. Widać na nich dym unoszący się z Ośrodka Terapii Uzależnień, a także prowizoryczne posłania dla podopiecznych instytucji, które zostały przygotowane w jednej z sal gimnastycznych.

Pożar w Smażynie. Jedna osoba "wyskoczyła z okna"

- Zgłoszenie o pożarze budynku Ośrodka Terapii Uzależnień otrzymaliśmy 10 minut po północy. Łącznie na miejsce wysłano 12 zastępów straży pożarnej - przekazał w rozmowie z Interią oficer prasowy Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie, st. kpt. Mirosław Kuraś. Jak dodał, akcja trwała ponad sześć godzin. 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że pali się poddasze i dach budynku. W ośrodku przebywało 47 osób - większość z nich sama się ewakuowała, części pomogli strażacy.

W wyniku pożaru poszkodowanych zostało pięć osób. Cztery z nich zostały one przetransportowane do szpitala.

Jak poinformował rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Michał Piotrowski, jedna osoba, która wyskoczyła z okna, nie przeżyła - to 33-letni mężczyzna

- Wójt gminy Linia zapewniła osobom z ośrodka schronienie - przebywają w lokalnym pensjonacie oraz sali gimnastycznej w szkole - przekazał Piotrowski w rozmowie z Interią.

- Budynek Ośrodka Terapii Uzależnień nie nadaje się do użytku. Część została spalona, a część zalana przy akcji gaśniczej. Strażacy wydali zakaz wchodzenia na teren - przekazał Michał Piotrowski.

Przyczyna wybuchu pożaru nie została jeszcze ustalona. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy