Reklama

Reklama

Sztum: 40-latek miał do odsiadki 14 dni. Mężczyzna uciekł z kraju na 10 lat

40-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego poszukiwany listem gończym od dziesięciu lat, trafił w ręce policji. Mężczyzna w 2012 roku został skazany na dwa tygodnie pozbawienia wolności. Pomimo krótkiego wyroku, zdecydował się nie odbyć kary i uciec za granicę kraju.

W poniedziałek 26 września sztumscy kryminalni zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który przez dziesięć ostatnich lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W 2012 roku sąd wymierzy mu karę pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

40-latek miał do odbycia karę 14 dni więzienia. Mężczyzna nie zamierzał jednak ani na chwilę trafić za kratki, dlatego postanowił opuścić kraj. 

Zatrzymany trafi do więzienia

Funkcjonariusze policji otrzymali informację, że 40-latek na chwilę przyjechał na teren powiatu sztumskiego. Natychmiast podjęli działania prowadzące do jego zatrzymania. Do interwencji doszło w miejscowości Waplewo Wielkie.

Reklama

Zgodnie z postanowieniem kwidzyńskiego sądu, który wydał list gończy za mężczyzną, został on zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy