Reklama

Reklama

Starogard Gdański: Nastolatkowie pobili rówieśnika. Użyli pałki teleskopowej

Kopanie i bicie pięściami po głowie, uderzanie pałką teleskopową, poniżanie, obrażanie, plucie, grożenie kolejnym pobiciem - w taki sposób nastolatkowie z jednej ze starogardzkich szkół zastraszyli swojego rówieśnika. Nagranie z zajścia obiegło sieć.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór. Kolejnego dnia policja w Starogardzie Gdańskim otrzymała zgłoszenie w sprawie pobicia nieletniego mieszkańca miasta w okolicy parku miejskiego. 

Mieli się tego dopuścić inni nieletni. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać całe zajście. Grupka nastolatków (również dziewczyny) prowadzi w odludne miejsce swojego rówieśnika. Jedna z obecnych bije go po nogach pałką teleskopową. Następnie oprawcy każą mu klęknąć.

W dalszej części wideo widzimy, jak młode osoby kopią go, popychają i uderzają w głowę. Wielokrotnie plują też na twarz chłopca, klnąc przy tym i odgrażając się kolejnym atakiem. Nastolatkowie pytają również o nazwiska kolegów ofiary, którzy - rzekomo - mieli ich zaczepiać.

Reklama

Zidentyfikowano sprawców

- Przyjęliśmy zawiadomienie dotyczące popełnienia czynu karalnego. Nasi policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, zabezpieczyli nagranie tego zajścia, które zarejestrowane zostało telefonem komórkowym. Funkcjonariusze ustalili personalia wszystkich uczestników tego zdarzenia. Już następnego dnia w ramach prowadzonych czynności zatrzymaliśmy 15-latkę i jej rówieśnika. Nieletnich doprowadzono do sądu rodzinnego, który zadecydował o objęciu ich nadzorem kuratora. Obecnie wyjaśniamy bliższe okoliczności tego zdarzenia i oczekujemy na dalsze decyzje sądu - podał aspirant sztabowy Marcin Kunka, rzecznik prasowy KSP w Starogardzie Gdańskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy