Reklama

Reklama

Śmierć 19-latka na "Darze Młodzieży". Oświadczenie uczelni

Uniwersytet Morski w Gdyni wydał oświadczenie w sprawie śmierci 19-latka, do której doszło w poniedziałek (20 lipca) na pokładzie "Daru Młodzieży". Jak informowano, młody mężczyzna spadł na statku z dużej wysokości.

Do tragicznego zdarzenia doszło po godz. 11 w poniedziałek (20 lipca). Jak podawał "Dziennik Bałtycki", 19-latek prawdopodobnie spadł z rei. Nie udało się go uratować. Podczas wypadku jednostka była 3,5 mili od portu w Gdyni.

"Unikamy spekulacji"

"Ze smutkiem i bólem informujemy o samobójczej śmierci ucznia Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie podczas odbywania praktyki morskiej na 'Darze Młodzieży’" -  czytamy na początku oświadczenia, jakie zostało zamieszczone we wtorek (21 lipca) na stronie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, do którego należy trzymasztowy żaglowiec szkolny.

Reklama

Jak wynika z oświadczenia, praktyka na statku, w której brał udział 19-latek, rozpoczęła się tydzień temu (14 lipca), a powinna zakończyć się 12 sierpnia. 

Dochodzenie w sprawie śmierci młodego mężczyzny prowadzą policja i prokuratura. Sprawę badają również Komisja ds. Badania Wypadków Morskich i Armatorski Zespół Awaryjny.

"Na wyraźną prośbę rodziny, unikamy spekulacji na temat stanu zdrowia psychicznego ucznia i okoliczności Jego śmierci" - zaznaczyła rzeczniczka uczelni Agnieszka Czarnecka.

Młodzież przebywająca w momencie zdarzenia na statku, a także załoga, zostali otoczeni opieką psychologiczną. Jednostka do czasu zakończenia czynności śledczych zostanie na nabrzeżu.

Uczniowie, którzy zdecydowali się przerwać rejs, jak podano, we wtorek (21 lipca) wracają do Szczecina, a praktykę odbędą w innym terminie.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje