Reklama

Reklama

Silny wiatr w Gdańsku. Zamknięto cmentarze i parki

Ze względów bezpieczeństwa od godzin porannych w środę (14 października) zamknięto do odwołania cmentarze komunalne w Gdańsku oraz parki Oliwski i Oruński - poinformowała rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan.

- Ze względu na warunki atmosferyczne - bardzo silny wiatr i intensywne opady deszczu - zwracamy się do mieszkańców Gdańska o niewchodzenie na cmentarze komunalne oraz na inne tereny zadrzewione. Na wejściach na dziewięć cmentarzy komunalnych oraz wejściach do Parków Oliwskiego i Oruńskiego wywieszone zostały stosowne informacje - podała rzeczniczka GZDiZ.

Reklama

Do odwołania na Cmentarzu Łostowickim oraz Cmentarzu Centralnym Srebrzysko obowiązywał będzie także zakaz wjazdu samochodów.

Według prognoz meteorologów intensywne opady deszczu i silny wiatr w Gdańsku i powiecie gdańskim mają się utrzymywać do godzin wieczornych w środę. Przewiduje się wiatr o prędkości 45-60 km/h, a w porywach 95 km/h oraz opady deszczu 25-50 mm. 

W środę rano w większości kraju wciąż obowiązują ostrzeżenia przed intensywnym deszczem. Najsilniejszych opadów spodziewać się należy na Dolnym Śląsku - czerwony alert trzeciego stopnia wydano dla powiatu kłodzkiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje