Reklama

Ryszard Petru: Musimy pokazać dobre rozwiązania, hasła anty PiS nie zadziałają

Musimy pokazywać Polakom dobre rozwiązania, hasła anty PiS nie zadziałają - mówił w sobotę w Gdańsku lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Jest przekonany, że można zaproponować bardzo dobre rozwiązania, których Polacy oczekują.

Lider Nowoczesnej podczas sobotniego spotkania "Porozmawiajmy o lepszej Polsce" w Gdańsku przekonywał: "musimy pokazywać Polakom dobre rozwiązania, hasła anty PiS nie zadziałają (...) Musimy przekonać ludzi, że oprócz zatrzymania tych szaleńców, możemy zaproponować bardzo dobre rozwiązania, których Polacy oczekują".

Zwrócił uwagę, że "nie tylko marsze (przeciwników polityki PiS - PAP) mogą tę szaloną <dobrą zmianę> zatrzymać". Zachęcał swych zwolenników do aktywizowania swoich środowisk, działania poprzez media społecznościowe, internet i inicjatywy obywatelskie.

Reklama

Tłumaczył kilkuset osobom zgromadzonym z Centrum AmberExpo, że trzeba się "zorganizować i skoordynować, prawdopodobnie jeszcze będzie na to czas, to jest fundament, żebyśmy wierzyli, że nasza energia plus koordynacja plus wytrwałość nie tylko podziękują <dobrej zmianie> w sposób kulturalny, pokojowy i demokratyczny, ale że będą również w stanie zaproponować dla Polski nowe, lepsze rozwiązanie".

"Chodzi o to, żeby już dziś pomyśleć o tym, jak zaabsorbować tę niesamowitą energię, która się w Polakach wyzwala" - zaznaczył.

Petru uważa, że najbliższy czas musi być wykorzystany nie tylko na, jak określił, "blokowanie czy dawanie stanowczego oporu <dobrej zmianie>, ale również na opracowanie rozwiązań, które będą potrzebne Polsce po tym jak wszyscy w sposób kulturalny podziękujemy <dobrej zmianie>".

Zaznaczył, że "mówi nie tylko do tych, którzy są przekonani, że +dobra zmiana+ to wstyd, tylko do tych, którzy wciąż wierzą Jarosławowi Kaczyńskiemu". "Mówię to do tych, którzy rok temu zaufali Andrzejowi Dudzie, do tych, którzy myśleli, że Beata Szydło może być niezależnym premierem, do tych, którzy myśleli, że po latach marazmu przyjdzie jakieś ożywienie reformatorskie - to my musimy przekonać tych ludzi" - tłumaczył.

Pytany przez dziennikarzy, co się dzieje z ustawą antyterrorystyczną, której projekt zniknął ze strony internetowej przyznał, że "ciężko mu powiedzieć, co się dzieje w rządzie PiS ale na pewno tam jest chaos". "Widzę, że jest chaos, że nie ma pilota; widzę, że Jarosław Kaczyński czasami coś szarpnie i poprzewraca wszystkie kartki natomiast ewidentnie nie ma zarządzania" - dodał.

"Z jednej strony ustawa antyterrorystyczna jest ważna, ale chodzi o to, żeby nie zabrała nam naszych podstawowych wolności" - tłumaczył podczas krótkiego briefingu w Gdańsku. "Nie możemy dać takiej władzy PiS, która spowoduje, że ani demonstracje KOD ani spotkania np. moje z wyborcami są niemożliwe" - dodał.

Petru zapewnił, że w tym półroczu będzie kongres programowy Nowoczesnej.

W spotkaniu "Porozmawiajmy o lepszej Polsce" z liderem Nowoczesnej i posłami tej partii uczestniczyło kilkaset osób z całego kraju. W Sopocie posłowie partii po południu zbierali podpisy pod petycją w obronie Konstytucji.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy