Reklama

Reklama

​Robert Biedroń: Ręce precz od samorządów

Prezydent Słupska apeluje do rządu PiS, by nie mieszał się w sprawy lokalne.

Robert Biedroń krytycznie ocenia zakusy PiS w stronę centralizacji władzy i zwiększenia kontroli nad samorządami.

"Ręce polityków precz od samorządów! Jeśli PiS będzie chciał zwiększyć nad nimi kontrolę, to bardzo zaszkodzi demokracji" - powiedział Robert Biedroń w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Prezydent Słupska wskazuje na raport Rady Europy, który wymienia Polskę jako kraj z jednym z najlepiej funkcjonujących samorządów w Europie.

"My, samorządowcy, pokazujemy, że praca z ludźmi przynosi efekty. Dobrze wiemy, jak mamy zarządzać naszymi małymi ojczyznami. Nie potrzebujemy do tego Jarosława Kaczyńskiego. Jak dotąd to nas, samorządowców, Polacy oceniają lepiej niż polityków z Wiejskiej" - zauważa Robert Biedroń.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy