Reklama

Reklama

RMF24: Gimnazjalistki z Gdańska będą przesłuchiwane ws. aż trzech pobić

Nie w sprawie jednego, ale aż trzech różnych pobić będą dziś przesłuchiwane przez sąd rodzinny dwie 14-latki z Gdańska - dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. Gimnazjalistki zostały zatrzymane przez policję po brutalnym pobiciu w ostatni czwartek swojej rówieśniczki, ale - według ustaleń naszego dziennikarza - w ciągu ostatnich kilku tygodni mogły jeszcze dwukrotnie pobić inne uczennice.

Do brutalnej napaści 14-latek na koleżankę doszło przed szkołą na gdańskim Chełmie. Napastniczki biły i kopały swoją ofiarę, m.in. po głowie.

Reklama

Dziewczyna na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Dzień po pobiciu jedna z uczennic opublikowała na portalu społecznościowym film, na którym widać, jak grupa czterech nastolatek bije, ciągnie za włosy, kopie, również po głowie, siedzącą na chodniku dziewczynkę. Krzyczą na nią. Napaść nagrywa kolega napastniczek, a obserwuje ją wielu uczniów - nikt nie reaguje.

W sobotę dwie gimnazjalistki, które uczestniczyły w pobiciu, zostały zatrzymane w Policyjnej Izbie Dziecka.

W momencie, gdy w internecie pojawił się film, dwie uczestniczki tego zdarzenia zaczęły mataczyć w sprawie, przekazywać policjantom nieprawdziwe informacje, więc zostały zatrzymane i do czasu przesłuchania przez sąd rodzinny będą przebywały w Policyjnej Izbie Dziecka - wyjaśniała wówczas rzeczniczka gdańskiej policji Aleksandra Siewert.

Dodała, że wobec sprawców sąd może zastosować upomnienie, nadzór kuratora, skierować do młodzieżowego ośrodka wychowawczego lub do poprawczaka.

Kuba Kaługa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje