Reklama

Reklama

Pożar w szkolnym autobusie. Dzieci jechały do szkoły w Rytlu

W autobusie, którym uczniowie jechali do szkoły w Rytlu, wybuchł pożar. Ośmioro dzieci i kierowca zdążyli opuścić pojazd zanim ogień z komory silnika rozprzestrzenił się na dalszą część pojazdu - oficer prasowy ze straży pożarnej w Chojnicach bryg. Henryk Koźlewicz.

Strażacy zgłoszenie o pożarze autobusu szkolnego otrzymali w piątek o godz. 7:10. Autobus jechał do szkoły w Rytlu. Zapalił się w miejscowości Lutom (gm. Czersk, woj. pomorskie).

Jak podał oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Chojnicach bryg. Henryk Koźlewicz, ze zgłoszenia wynikało, że pożar miał miejsce w komorze silnika, w przedniej części pojazdu. Kierowca oraz pasażerowie - opiekunka i ośmioro dzieci - ewakuowali się z autobusu.

- Na miejsce zostały zadysponowane jednostki OSP, w tym jedna OSP Zapędowo i dwie OSP Rytel oraz dodatkowo trzy zastępy z PSP Chojnice. Pożar zdążył się już rozprzestrzenić i obejmował swym zasięgiem dalszą część pojazdu. Został ugaszony - przekazał bryg. Koźlewicz.

Reklama

Zaznaczył, że obecnie przyczyny pożaru nie są znane. Podkreślił, że najważniejsze, iż nie ma osób poszkodowanych. Dodał, że straty wstępnie oszacowane zostały na 50 tys. zł, przy czym najprawdopodobniej pojazd nie będzie się już nadawał do użytku. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy