Reklama

Reklama

Ponad dwa promile u gdyńskiego strażnika miejskiego. Ujął go kierowca autobusu

Pijany strażnik miejski, który spowodował kolizję drogową, zostanie zwolniony dyscyplinarnie z pracy. Po kontroli trzeźwości okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu. Mężczyznę, będącego już po służbie, ujął kierowca gdyńskiego autobusu.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Gdyni Agata Grzegorczyk, do zdarzenia doszło w czwartek o godz. 17.30 na ul. Chwaszczyńskiej. 

- Kiedy autobus linii "R" przejeżdżał przez skrzyżowanie z ulicą Brzechwy, uderzył w niego pojazd osobowy, który próbował wjechać przed miejski autokar. Kierowca autobusu obserwował już wcześniej auto w lusterku, a dość chaotyczna jazda sprawiła, że nabrał podejrzeń, iż prowadzący pojazd może być pijany. Zatrzymał autobus w zatoczce przystankowej i pobiegł za powoli oddalającym się z miejsca kolizji samochodem. Zdołał otworzyć drzwi od strony pasażera, a kiedy poczuł silną woń alkoholu, bez zastanowienia wyrwał kluczyki ze stacyjki i przez radiotelefon wezwał służby - tłumaczyła Grzegorczyk.

Reklama

Gdynia. Badanie wykazało 2,16 promila

Pierwsi na miejscu pojawili się inspektorzy nadzoru ruchu Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Przeprowadzili kontrolę trzeźwości - badanie wykazało 2,16 promila w wydychanym powietrzu i natychmiast wezwali policję. 

Kolejne badanie przeprowadzone już przez funkcjonariuszy wykazało 1,62 promila. Kierowca początkowo przyznał się do spowodowania kolizji w obecności inspektorów, ale po przyjeździe policji odmówił podpisania oświadczenia i wycofał wcześniejsze wyjaśnienia.

Kierowca, decyzją prezydenta Gdyni, zostanie uhonorowany

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek postanowił uhonorować miejskiego kierowcę Marcina Klukacza. 

- Sprawca kolizji, którym okazał się strażnik miejski po służbie, na wniosek komendanta miejskiego Straży Miejskiej w Gdyni zostanie dyscyplinarnie zwolniony w trybie natychmiastowym - przekazała rzeczniczka prasowa gdyńskiego magistratu.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy