Reklama

Reklama

Pomorze: Dwaj mężczyźni włamali się i zaatakowali kijem bejsbolowym

Dwa mężczyźni wyważyli drzwi do mieszkania w Bytowie, w którym przebywały cztery osoby, a następnie zaatakowali lokatorów. Agresorzy użyli wobec nich gazu łzawiącego oraz drewnianego kija bejsbolowego - podaje pomorska policja, która zatrzymała sprawców ataku.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Wielkopolski w wieku 34 i 27 lat. We wtorek mężczyźni zaatakowali lokatorów mieszkania w Bytowie.

Użyli gazu łzawiącego i kija bejsbolowego

Jak podał oficer prasowy bytowskiej policji, agresorzy mieli wyważyć drzwi do mieszkania, w którym przebywały cztery osoby - kobieta i trzech mężczyzn. Kazali tym osobom opuścić lokum, użyli wobec nich gazu łzawiącego oraz drewnianego kija bejsbolowego i odjechali. Zaatakowani nie wymagali pomocy medycznej.

Policja urządziła blokady i mężczyźni zostali zatrzymani na drodze wojewódzkiej nr 209.

Reklama

- Obaj trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za stosowanie przemocy wobec osoby lub groźby w celu zmuszenia osoby do określonego zachowania grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat - poinformował oficer prasowy KPP w Bytowie sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński.

Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, podłożem ataku były rozliczenia finansowe. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje