Reklama

Reklama

Pomorze: Akt oskarżenia dla nożownika z Mołdawii

Prokuratura Rejonowa w Tczewie skierowała do sądu akt oskarżenia dla Mołdawianina, który w styczniu śmiertelnie ugodził nożem 57-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego. Mężczyźnie grozi kara dożywocia.

"Prokuratura Rejonowa w Tczewie skierowała do sądu akt oskarżenia dla 46-letniego obywatela Mołdawii, który w styczniu śmiertelnie zaatakował nożem 57-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego" - poinformowała w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Okoliczności tragedii

Reklama

Do zdarzenia doszło 20 stycznia 2019 roku w miejscowości Rożental. "Sprawca wszedł do domu 57-latka, wykorzystując niezamknięte na klucz drzwi. (...) Schodami wszedł na strych, gdzie zaskoczył go właściciel, którego zaatakował, zadając kilka ciosów nożem" - relacjonuje Wawryniuk.

Partnerka 57-latka usłyszała hałas i zauważyła uciekającego napastnika oraz spadającego ze schodów pokrzywdzonego. Gdy zobaczyła krew wybiegła po pomoc. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego. Niestety reanimacja okazała się nieskuteczna i w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

"Opinia sądowo-lekarska wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu był wstrząs krwotoczny, towarzyszący doznanym obrażeniem. Do ich powstania doszło w wyniku ciosów zadanych z dużą siłą, przy użyciu ostrego narzędzia, jakim był nóż" - dodała Wawryniuk.

Zarzuty wobec 46-latka

Jak się później okazało, zbrodni dopuścił się 46-letni obywatel Mołdawii, który został zatrzymany 21 stycznia 2019 roku w związku z podejrzeniem o gwałt, rozbój i kradzież.

"Ustalono, że w nocy z 19 na 20 stycznia 2019 roku w Pelplinie, wykorzystując niezamknięte drzwi wejściowe, wszedł do domu i dokonał kradzieży butów oraz sprzętu do gry w badmintona o łącznej wartości 570 zł. Tej samej nocy w Rożentalu, przemocą doprowadził nastolatkę do poddania się innej czynności seksualnej" - informuje Wawryniuk.

Natomiast 20 stycznia 2019 r. napadł na kobietę, która wyszła pobiegać. Pobił ją i ukradł jej telefon komórkowy oraz słuchawki.

Prokuratura postawiła mu łącznie cztery zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy zabójstwa. Następny zarzut, jaki usłyszał mężczyzna, to "doprowadzenie przemocą 17-latki do poddania się innej czynności seksualnej". Dodatkowo Mołdawianin oskarżony jest o kradzież i dokonanie rozboju.

Mężczyzna przyznał się do zabójstwa, kradzieży oraz rozboju. Nie przyznał się do gwałtu. Obecnie przebywa w areszcie śledczym. Za zabójstwo grozi mu kara dożywocia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne