Reklama

Reklama

Pomorskie: Zderzenie drezyny z pociągiem. Dwie osoby nie żyją

O godzinie 4.20 na stacji Szymankowo doszło do zderzenia lokomotywy z drezyną. Zginęły dwie osoby jadące drezyną. Z uwagi na uszkodzoną linię trakcyjną wprowadzono zmienioną organizację ruchu.

Jak poinformował rzecznik prasowy PKP Mirosław Siemieniec, "na linii Warszawa - Gdańsk na odcinku Tczew - Szymankowo wstrzymano ruch pociągów. Okoliczności zdarzenia wyjaśni komisja".

Z uwagi na uszkodzoną linię trakcyjną wprowadzono zmienioną organizację ruchu. Działa zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Tczew - Szymankowo.

"Powołano specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, by koordynować przejazd pociągów. Na miejscu są służby techniczne, które zapewnią wznowienie ruchu po zakończeniu pracy przez prokuratora i komisję" - powiedział rzecznik PKP.

Reklama

Informację o zmianach są podawane pasażerom na stacjach i przystankach. 

Utrudnienia mogą potrwać do godz. 12.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy