Pomorskie: Zderzenie drezyny z pociągiem. Dwie osoby nie żyją
O godzinie 4.20 na stacji Szymankowo doszło do zderzenia lokomotywy z drezyną. Zginęły dwie osoby jadące drezyną. Z uwagi na uszkodzoną linię trakcyjną wprowadzono zmienioną organizację ruchu.
Jak poinformował rzecznik prasowy PKP Mirosław Siemieniec, "na linii Warszawa - Gdańsk na odcinku Tczew - Szymankowo wstrzymano ruch pociągów. Okoliczności zdarzenia wyjaśni komisja".
Z uwagi na uszkodzoną linię trakcyjną wprowadzono zmienioną organizację ruchu. Działa zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Tczew - Szymankowo.
"Powołano specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, by koordynować przejazd pociągów. Na miejscu są służby techniczne, które zapewnią wznowienie ruchu po zakończeniu pracy przez prokuratora i komisję" - powiedział rzecznik PKP.
Informację o zmianach są podawane pasażerom na stacjach i przystankach.
Utrudnienia mogą potrwać do godz. 12.
Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.