Reklama

Pomorskie: Ukradł przystawkę wózka inwalidzkiego. Części chciał sprzedać na złomie

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego (Pomorskie) zatrzymali 47-latka, który ukradł napęd elektryczny do wózka inwalidzkiego. Mężczyzna chciał rozkręcić urządzenie, a części sprzedać na złomie. Teraz mieszkaniec Kociewia stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo.

Do zdarzenie doszło w minioną niedzielę. Dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał wówczas zgłoszenie w sprawie kradzieży elektrycznej przystawki do wózka inwalidzkiego. Miało to miejsce przed jednym z lokali gastronomicznych, gdzie właściciel pozostawił to urządzenie. Wartość strat oszacowana została na kwotę 8 tys. zł.  

Sprawą zajęli się miejscowi kryminalni, którzy ustalili personalia złodzieja. W środę mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. 

Nie wiedział, do czego służy

W czasie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał się do kradzieży. Tłumaczył, że nie wiedział, do czego mogło służyć urządzenie, które ukradł. Przyznał, że chciał je rozkręcić, a części sprzedać na złomie.  

Reklama

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli skradzioną przystawkę. "Już niebawem wróci ona do swojego właściciela" - poinformowała policja. 

Zatrzymany usłyszy zarzut dotyczący kradzieży mienia. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy