Reklama

Pomorskie: CBA zatrzymało mężczyznę, który wziął łapówkę

CBA zatrzymała mężczyznę, który wziął łapówkę, powołując się na wpływy w urzędzie skarbowym i znajomość z komornikiem w Kościerzynie (Pomorskie). Żądał 50 tys. zł za pomoc w załatwieniu sprawy, zadowolił się 10 tys. zł – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział PAP we wtorek, że zatrzymany, to Jan W., który za łapówkę miał się podjąć pośredniczenia w załatwieniu sprawy w urzędzie skarbowym i u komornika.

"Funkcjonariusze, oprócz pomieszczeń należących do zatrzymanego, przeszukali także mieszkanie komornika i jego biuro w US, tam zabezpieczyli dokumenty związane ze sprawą" - powiedział PAP Brodowski.

Podczas śledztwa agenci gdańskiej delegatury Biura ustali, że W. obiecał lokalnemu biznesmenowi załatwienie korzystnego dla niego rozstrzygnięcia w toczącym się postępowaniu egzekucyjnym przed kościerskim urzędem skarbowym. "Zatrzymany mężczyzna w zamian zażądał od przedsiębiorcy 50 tys. zł. Jednak w ostatecznym rozliczeniu zadowolił się 10 tys. zł" - podał Brodowski w rozmowie z PAP.

Reklama

Zaznaczył, że gdańska prokuratura okręgowa już postawiła W. zarzut płatnej protekcji i postanowiła o dozorze policji wobec W.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy