Reklama

Reklama

Pomorskie: 51-latek zatrzymany w sprawie zabójstwa dwóch kobiet

W poniedziałek wieczorem (27 lipca) policja zatrzymała 51-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo dwóch kobiet w jednym z mieszkań w powiecie malborskim (woj. pomorskie) - poinformowała tamtejsza policja. Zatrzymany miał pięć promili alkoholu w organizmie i przebywa pod dozorem policji w szpitalu, do którego - jak podało RMF FM - trafił w stanie zagrożenia życia. Zostanie przesłuchany po wytrzeźwieniu.

Według wstępnych ustaleń policji i prokuratury, jak informuje RMF FM, ofiary to była konkubina oraz siostra zatrzymanego mężczyzny. 44-latka i o sześć lat starsza od niej druga kobieta zginęły prawdopodobnie od ciosów nożem. Jaki był powód? To wyjaśniać będzie policja.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa komendy policji w Malborku, mł. asp. Sylwia Kowalewska, funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu przestępstwa m.in. nóż jako prawdopodobne narzędzie zbrodni.

"Prokuratura wszczęła śledztwo, a ciała ofiar przewieziono do prosektorium celem dokonania sekcji zwłok" - dodała policjantka. Jak przekazała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, w środę (29 lipca) zostaną przeprowadzone sekcje dwóch zamordowanych kobiet.

Reklama

Policja z uwagi na dobro śledztwa nie udziela więcej informacji. 

Przyznał się w sklepie

W poniedziałek z 51-letnim Tomaszem P. - podejrzewanym o dokonanie podwójnego zabójstwa - nie było możliwości kontaktu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna po dokonaniu zbrodni wyszedł do jednego ze sklepów i kupił butelkę alkoholu. Wypił i zasnął. Wcześniej miał powiedzieć ekspedientce o tym, co zrobił. Kobieta wezwała policję. W mieszkaniu w Nowym Stawie koło Malborka funkcjonariusze odnaleźli dwa ciała.

Tomasz P. musiał trafić do szpitala, gdzie jest dozorowany. Badania wykazały, że w organizmie miał ponad pięć promili alkoholu. Zostanie przesłuchany, gdy poprawi się jego stan zdrowia.

Czytaj też na stronie RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje