Reklama

Reklama

Pomorskie: 29-letni stalker nękał 18-letnią dziewczynę. Groził śmiercią i zarażeniem chorobą zakaźną

29-letni mężczyzna przyjechał za 18-latką z Mołdawii do Polski. Dzwonił do niej w nocy, wysyłał SMS-y, groził śmiercią i zarażeniem chorobą zakaźną. Podejrzanego o stalking zatrzymała policja, a sąd go aresztował.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie Dawid Krajewski powiedział, że funkcjonariusze w połowie stycznia otrzymali zgłoszenie o przestępstwie o stalkingu.

Pokrzywdzona 18-letnia Mołdawianka kilka razy spotkała się z mężczyzną w swoim kraju, ale nie chciała kontynuować znajomości. - Gdy powiedziała o tym mężczyźnie, ten zaczął ją nękać. Kobieta nawet wyjechała z Mołdawii, aby uwolnić się od 29-latka, lecz on przyjechał za nią do Polski - dodał Dawid Krajewski.

Funkcjonariusze ustalili, że po przyjeździe do Polski sprawca dręczył swoją ofiarę, dzwoniąc do niej o różnych porach dnia i nocy oraz wysyłając jej SMS-y.

Reklama

Trzymiesięczny areszt

Mężczyzna również groził kobiecie śmiercią i zarażeniem chorobą zakaźną. Mimo wyraźnego sprzeciwu nękanej kobiety, nie przestawał jej dręczyć, a nawet stawał się bardziej nachalny i agresywny.

Policjanci ustalili, że za stalking odpowiada 29-letni obywatel Mołdawii, który wiedząc, że pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie, zniknął. Podejrzanego zatrzymano na terenie powiatu starogardzkiego. W Prokuraturze Rejonowej w Tczewie obywatel Mołdawii usłyszał zarzuty uporczywego nękania i kierowania wobec kobiety gróźb karalnych.

Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Za przestępstwo stalkingu grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie gróźb karalnych do dwóch lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy