Reklama

Reklama

Policyjny pościg na Pomorzu. 36-latek został zatrzymany na Kaszubach

Po pościgu przez kilka wiosek na Kaszubach policja zatrzymała 36-latka poszukiwanego do odbycia kary. Mężczyzna nie posiadający uprawnień do prowadzenia pojazdów usłyszał 22 zarzuty dotyczące łamania przepisów drogowych.

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach Piotr Gdaniec, policyjny pościg miał miejsce w piątek wieczorem na ulicach Sierakowic, Puzdrowa i Gowidlina.

- W Puzdrowie kierowca volkswagena wyprzedzał kolumnę pojazdów, przekraczając podwójną linię ciągłą. Wśród wyprzedzanych przez niego samochodów był nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenie i włączając sygnały świetlne i dźwiękowe ruszyli w pościg za kierowcą - powiedział Gdaniec.

Kierowca nie zatrzymał się mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Pojechał w stronę Sierakowic, a następnie Gowidlina.

Reklama

Porzucił samochód i uciekał pieszo

W terenie zabudowanym jechał z prędkością 138 km na godzinę. Mężczyzna w Gowidlinie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego poszukiwany do odbycia kary roku i dwóch miesięcy więzienia.

- W sobotę mężczyzna usłyszał 22 zarzuty związane z łamaniem przepisów drogowych. Jego krew została pobrana do badania na obecność alkoholu i substancji odurzających - powiedział kartuski policjant.

Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama