Reklama

Reklama

Pogoda nad morzem na pierwszy tydzień wakacji. Czego się spodziewać?

Wreszcie rozpoczęły się wakacje 2022. Wiele osób planuje spędzić je nad Bałtykiem. Jakiej pogody możemy się spodziewać na początku lata nad morzem? Czy będzie ciepło i słonecznie?

21 czerwca 2022 rozpoczęło się astronomiczne lato, natomiast 24 czerwca zakończył się rok szkolny. Wszyscy planujący urlop nad polskim morzem z pewnością zastanawiają się, czy pogoda im dopisze. Aktualna prognoza jest optymistyczna. Przeważać będzie słońce i wysokie temperatury.

Pogoda nad morzem na pierwszy tydzień wakacji - województwo zachodniopomorskie

Pogoda nad Bałtykiem bywa kapryśna. Nawet w lecie często zdarzają się tam opady deszczu, burze oraz niskie temperatury. Osoby, które zaplanowały swój urlop na początku wakacji, mogą być jednak spokojne - aktualna prognoza pogody nad morzem zapowiada się świetnie.

Reklama

W najbliższych dniach w Szczecinie termometry pokażą od 26 do 30 stopni, będzie słonecznie. W poniedziałek możemy się spodziewać niewielkich opadów deszczu, lecz temperatura wciąż będzie bardzo wysoka - w ciągu dnia może osiągnąć nawet 31 stopni. W tygodniu również  utrzyma się ciepła, słoneczna aura, nie prognozuje się opadów deszczu.

Sprawdź prognozę pogody w Szczecinie

Równie optymistycznie zapowiada się najbliższy tydzień w Kołobrzegu oraz Mielnie. Termometry pokażą tam maksymalną temperaturę 28 stopni Celsjusza, bez opadów. Temperatura wody w Kołobrzegu wynosi aktualnie ok. 18,5 stopnia Celsjusza.

Sprawdź prognozę pogody w Kołobrzegu

Jaka będzie pogoda w Mielnie?

Prognoza pogody nad morzem na początek lata - województwo pomorskie

Pierwszy tydzień wakacji będzie ciepły i słoneczny także w województwie pomorskim. W Trójmieście prognozowane są temperatury od 25 do 29 stopni Celsjusza w ciągu dnia oraz niewielkie zachmurzenie. Podmuchy wiatru nie przekroczą 39 km/h.

Zobacz prognozę pogody w Gdańsku

Nieco niższych temperatur możemy się spodziewać na Półwyspie Helskim. W najbliższych dniach będzie tam ok. 21- 24 stopni Celsjusza, nie zabraknie jednak słońca. Niewielkie opady deszczu pojawią się jedynie w poniedziałek 27 czerwca. Od wtorku prognozowany jest natomiast wzrost temperatur, nawet do 27 kresek w kolejny piątek 2 lipca.

Zobacz prognozę pogody na Helu

Sprawdź temperaturę we Władysławowie

Temperatura wody we Władysławowie wynosi obecnie 17,8 stopni Celsjusza, natomiast w Helu 16.

Aktualna prognoza pogody nad Morzem Bałtyckim jest bardzo optymistyczna i sprzyja wypoczynkowi oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy