Reklama

Reklama

Pijana matka opiekowała się córką. Kobieta miała trzy promile

Gdańscy policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę, która pod wpływem alkoholu opiekowała się 4-miesięcznym dzieckiem. Kobieta próbowała nakarmić niemowlę piersią, mając trzy promile alkoholu w organizmie.

Jak przekazała w poniedziałek oficer prasowa KMP w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska, policjanci w niedzielę po południu otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa kobieta opiekuje się swoim małym dzieckiem.

Zobacz też: Częstochowa: Kierowca miał ponad 3,5 promila alkoholu. Wjechał na plac zabaw

Dodała, że oficer dyżurny we wskazane miejsce skierował policjantów, którzy w jednym z mieszkań na Żabiance zastali cztery pijane osoby dorosłe oraz kilkumiesięczne dziecko.

Reklama

- W mieszkaniu panował bałagan, a na stole stały puste butelki po wódce i puszki po piwie. Policjanci wylegitymowali dwóch mężczyzn i dwie kobiety, w tym 33-letnią matkę dziewczynki i sprawdzili jej stan trzeźwości - tłumaczyła Ciska.

Miała 3 promile alkoholu w organizmie

Badanie alkomatem wykazało, że gdańszczanka sprawowała opiekę nad czteromiesięczną dziewczynką, mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. - W takim stanie w próbowała też nakarmić piersią małą dziewczynkę - podkreśliła oficer prasowa.

Na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które sprawdziło stan zdrowia dziewczynki. Dziecku nic się nie stało, zbadane przez lekarza zostało umieszczone w pogotowiu opiekuńczym.

- Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną też przekazane do sądu rodzinnego - wskazywała Ciska.

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy