Reklama

Reklama

Ojciec podejrzany o zabójstwo dziecka w Niemczech. Zatrzymano go w Polsce

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo swojego czteromiesięcznego dziecka na terenie Niemiec został zatrzymany w Słupsku przez policję. 52-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję.

Mężczyzna w 2016 roku na terenie Niemiec miał dopuścić się uszkodzenia ciała i zabójstwa swojego czteromiesięcznego dziecka - przekazała w poniedziałek oficer prasowa KWP w Gdańsku podkom. Karina Kamińska.

Za mężczyzną policjanci z Niemiec w maju tego roku wydali Europejski Nakaz Aresztowania. 52-latek, który jest obywatelem Polski, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Niemiec, bardzo często zmieniał też miejsca swojego przebywania.

- Policjanci z zespołu poszukiwań celowych dzięki bieżącej i dynamicznej wymianie informacji z Biurem Kryminalnym KGP ustalili, że mężczyzna wrócił z Niemiec do Polski i z chwilą potwierdzenia właściwego adresu przygotowali akcję jego zatrzymania - tłumaczyła Kamińska.

Reklama

Był zaskoczony, ale nie stawiał oporu

Dodała, że policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku, podczas dynamicznej akcji, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Słupska. - 52-latek był zaskoczony interwencją nieumundurowanych policjantów, ale nie stawiał oporu podczas zatrzymania - relacjonowała przebieg zatrzymania.

Zobacz też: Warszawa. Zwrot w sprawie sprzed 18 lat. Przyznał się do zabójstwa

W Polsce 52-latek również miał problemy z prawem. Był poszukiwany m.in. za niepłacenie alimentów.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję do Niemiec. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy