Reklama

Nowe informacje o wypadku, w którym zginął Piotr Świąc. Drugi kierowca był pijany

Kierowca, który uderzył czołowo w samochód dziennikarza TVP Gdańsk Piotra Świąca, był pod wpływem alkoholu - wynika z informacji prokuratury. Świąc i 23-latek, kierujący drugim samochodem, zginęli na miejscu.

Według wstępnych ustaleń policji 23-latek, mieszkaniec powiatu kartuskiego jadący renault w kierunku Żukowa, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem, którym kierował 54-letni Piotr Świąc, wieloletni prezenter i dziennikarz TVP Gdańsk.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, kierowca renault, który uderzył czołowo w auto dziennikarza, był nietrzeźwy.

Reklama

Do wypadku doszło w piątek, 5 marca o godz. 22.20 na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach między Żukowem, a Kościerzyną.

Zginęli na miejscu

Informację o śmierci prezentera podano następnego dnia nad ranem na oficjalnym profilu TVP 3 Gdańsk na Facebooku.

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie 'Panoramy' było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22.20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną" - podano w mediach społecznościowych.

Wieloletni dziennikarz i prezenter

Piotr Świąc w latach 1994-2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też "Wiadomości" w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info.

Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy: "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze").

Śledztwo w sprawie wypadku nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Kartuzach.

Pogrzeb dziennikarza odbył się 13 marca w Gdańsku.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama