Reklama

Nagrała dzika w Gdyni. "Normalny dzień w Polsce"

Dzik nie chciał dać wypocząć dwójce młodych ludzi w Gdyni. Zwierzę za wszelką cenę próbowało zajrzeć do zawartości torby młodego mężczyzny. W pierwszej chwili byli rozbawieni sytuacją, jednak z czasem na ich twarzach pojawił się wyraz zniecierpliwienia, mimo że zwierzę nie było agresywne.

Spotkać w lesie dzika nie jest trudno, gdyż to jego naturalne środowisko. Coraz częściej też zwierzęta wychodzą do przestrzeni miejskiej. 

Ich widok coraz mniej kogokolwiek dziwi w polskich miastach. Zwierzęta bardzo często szukają pożywienia w śmietnikach lub miejskich wysypiskach. 

Gdynia. Dzik na Bulwarze Nadmorskim

Jednak widok dzika sfilmowanego na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni zwrócił szczególną uwagę przechodniów oraz internautów. 

Nagranie udostępnione na TikToku przez Ukrainkę przebywającą w Polsce stało się hitem internetu. Jak dotąd film wyświetlono prawie 900 tys. razy. 

Reklama

Na nagraniu widać dwójkę osób odpoczywających na jednej z ławek w pobliżu morza. Młodzi ludzie pewnie chcieli się delektować spokojem oraz spędzić miło jeden z pierwszych w tym roku cieplejszych dni. 

I tak pewnie by było, gdyby nagle nie podszedł do nich niespodziewany gość. 

Na filmie widać, że dzik był wyraźnie zainteresowany zawartością torby mężczyzny. Zwierzę było na tyle zdeterminowane, że wskoczył przednimi łapami na ławkę, aby dobrać się do wnętrza. 

Spotkanie z dzikiem. Należy zachować spokój

W pierwszej chwili młodzi ludzie byli rozbawieni sytuacją, jednak z czasem na ich twarzach pojawił się wyraz zniecierpliwienia, mimo że zwierzę nie było agresywne. 

Aby dać nieproszonemu gościowi znać, by się oddalił, mężczyzna wstał energicznie i chwycił torbę. 

Dzik zrozumiał, że to koniec zabawy. Oddalił się o kilka metrów na pobliski trawnik, gdzie zaczął nerwowo spacerować. 

Ukraińska tiktokera, która zarejestrowała cała sytuację skomentowała żartobliwie: "Normalny dzień w Polsce". 

Przypomnijmy, że w przypadku spotkania dzika kluczowe jest zachowanie spokoju oraz brak gwałtownych ruchów. Dzik atakuje tylko, gdy czuje się zagrożony. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gdynia | dzik | pomorskie | Polska Lokalna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy