Reklama

Reklama

​MON dementuje spekulacje mediów o zamordowanym Wojciechu N.

Jak poinformował zespół prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej, zamordowany w okolicach Słupska mieszkaniec Lęborka, Wojciech N. nie był żołnierzem wojsk specjalnych. Resort uciął w ten sposób spekulacje, które pojawiły się w mediach po zatrzymaniu osób, które mogą mieć związek z zabójstwem.

Zespół prasowy MON podał we wtorek, że zamordowany w okolicach Słupska mieszkaniec Lęborka Wojciech N. nie był żołnierzem wojsk specjalnych. Taką informację podało w poniedziałek Radio Gdańsk.

Reklama

Resort sprawdził wszelkie dostępne źródła i akta kadrowe. Z podanych tam informacji wynika, że mężczyzna nie był żołnierzem zawodowym, odbywał jedynie zasadniczą służbę wojskową.

"Ministerstwo Obrony Narodowej dementuje informacje jakoby Wojciech N. pełnił służbę w Wojskach Specjalnych. Mężczyzna odbywał tylko zasadniczą służbę wojskową" - czytamy w oświadczeniu MON.

Zatrzymania i zarzuty

Zwłoki Wojciecha N. zostały znalezione w niedzielę w lesie między Siemianicami a Jerzycami koło Słupska. Policja zatrzymała dziewięciu mężczyzn. Trzem prokuratura postawiła zarzuty udziału w zabójstwie. Część zatrzymanych usłyszała także zarzuty posiadania narkotyków, broni palnej i gazowej oraz utrudniania śledztwa i zacierania śladów przestępstwa.

Wnioski o areszt

Po przesłuchaniu zatrzymanych prokuratorzy prowadzący śledztwo skierowali do Sądu Rejonowego w Słupsku wniosek o areszt tymczasowy dla czterech mężczyzn. "Wobec innych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, dozoru policji lub poręczenia majątkowego" - poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zgodził się we wtorek na tymczasowe aresztowanie trzech podejrzanych na trzy miesiące i jednego na dwa miesiące.

Żaden z zatrzymanych nie przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama