Reklama

Reklama

Międzynarodowe dni designu w Gdyni

Czy można spędzić leniwe popołudnie bujając się w krześle, które jest zarazem fotelem o 10 nogach? A można połączyć efektowną misę na owoce z żyrandolem?

Wszystkie kształty, barwy, kompilacje materiałów są możliwe i do tego bardzo estetyczne i użytkowe!

Reklama

Okazją do podziwiania, zwiedzania, kupowania ale i tworzenia własnej sztuki użytkowej będą Gdyńskie Dni Design'u - Gdynia Design Days 2008, które ruszyły 11 lipca i zakończą się 27 lipca.

Przedstawiciele 10 krajów nadbałtyckich (w tym także Norwegii) przyjadą do Gdyni, aby zaprezentować ponad 100 obiektów. Z tego grona aż 20% projektantów - artystów to Polacy.

Prezentacje będzie można oglądać w 3 blokach tematycznych: Design Demokratycznym, Design Jutra i Design Cyfrowym.

Gdynia Design Days to inicjatywa, która jak mówi Elżbieta Opiła, dyrektor GDD ma promować "dobre projektowanie", czyli właśnie - design. Przedmioty pełniąc użytkową rolę - mogą i powinny być piękne i funkcjonalne. Design jest sposobem kształtowania naszej rzeczywistości - tej codziennej.

Dlatego inicjatywa Gdynia Design Days nie jest skierowana jedynie do wąskiej grupy projektantów i przedsiębiorców, ale przede wszystkim do mieszkańców Trójmiasta, Gdyni i turystów odwiedzających nasz region.

Istotne jest, iż wszystkie przedmioty, które będą wystawione w ramach GDD będą do nabycia w sklepach, pracowniach lub poprzez Internet. Unikaty oraz przedmioty nieosiągalne dla odbiorców nie spełniłyby założeń tego święta design'u.

Wybór Gdyni - jako miejsca tego wydarzenia nie jest oczywiście przypadkowy. Jak mówi Wojciech Szczurek -Prezydent Miasta - zarówno modernistyczna architektura, jak i założenia strategii rozwoju przestrzennego Miasta zmierzają bowiem do promowania nowatorskiego wzornictwa oraz połączenia nowoczesności z tradycją.

Gdynia Design Days to impreza, która ma ambicje stać się kolejnym przystankiem dla młodych projektantów, zaraz po Berlinie i Maladze, gdzie będą mogli zaprezentować swoje nowe pomysły, jak i gotowe dzieła.

Według planów, GDD mają stać się gdyńską marką, symbolizującą dynamizm i odwagę w kreowaniu pięknych, ale zarazem praktycznych przedmiotów. Jeden z projektantów, Janusz Kaniewski, który poprowadzi także warsztaty podczas Gdynia Design Days, przekonuje, że "przedmiot nasiąka przyjemnością w trakcie projektowania, aby później oddać ją użytkownikowi".

Biletem będą specjalne znaczki w trzech kolorach (żółtym, czerwonym i niebieskim) do nabycia w cenie 2 zł przy wejściu na każdą z wystaw. Jest to bilet wstępu na WSZYSTKIE wydarzenia, prezentacje, pokazy i warsztaty.

Warto dodać, iż w trakcie realizacji tego przedsięwzięcia korzystano wyłącznie z usług firm trójmiejskich!

Zespół prasowy Urzędu miasta Gdynia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje