Reklama

Reklama

Lista sklepów, do których trafiło skażone mięso

Pomorski sanepid opublikował listę sklepów na terenie województwa, do których trafiło mięso skażone wirusem H5N1. To między innymi trzy sklepy w Trójmieście: dwa w Gdyni i jeden w Gdańsku.

W sumie do sklepów w Pomorskiem trafiło prawie 2,5 tony podejrzanego mięsa.

Reklama

Mięso najpierw trafiło do dwóch hurtowni w Tuchlinie koło Sierakowic i Żukowie. Z hurtowni w Żukowie skażone mięso przewiezione zostało do trzech sklepów w Trójmieście:

- w centrum Gdyni, przy ulicy Władysława IV

- na targowisku w dzielnicy Witomin

- w Gdańsku Zaspie na targowisku przy ul Jana Pawła II.

Z hurtowni w Tuchlinie mięso trafiło głównie do sklepów firmowych hurtowni znajdujących się:

- w Brusach

- dwóch sklepów w Kościerzynie, Chojnicach, Kartuzac

- do sklepów w Sierakowicach, Człuchowie i Starej Kiszewie.

W południe w 40 gospodarstwach położonych w pobliżu dwóch wykrytych ognisk ptasiej grypy pod Płockiem rozpocznie się akcja gazowania drobiu z prywatnych hodowli. Tak zdecydował sztab kryzysowy. W sumie trzeba będzie wybić kilkaset sztuk kur, gęsi i indyków.

W nocy z ferm pod Płockiem wywieziono do spalarni prawie sześć ton drobiu. To drób z gospodarstw zakażonych ptasią grypą, który trafił do ubojni na Warmii i Mazurach. Konwoje z mięsem jechały pod eskortą policji, aby "ani gram nie wydostał się z transportu" - podkreślają warmińsko-mazurscy weterynarze.

Wirus H5N1 może się przenosić na inne gatunki zwierząt. Półtora roku temu odnotowano przypadek zarażenia się ptasią grypą przez kota w niemieckiej Rugii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje