Reklama

Reklama

Lasy Państwowe pokazały niezwykłe godło Polski. Tworzy je 100 tys. drzew

Opublikowano pierwsze zdjęcia projektu pod tytułem "Leśny Orzeł". Jest to godło Polski stworzone ze 100 tys. drzew. Powstało ono na obszarze o powierzchni 99 898,26 metrów kwadratowych. "Leśne godło" zgłoszono do rekordu Guinnessa.

Dzieło powstało na Kaszubach, w Nadleśnictwie Lipusz (woj. pomorskie). Sadzenie drzew, które stworzyły godło, odbyło się cztery lata temu, w październiku 2018 roku. Pod niezwykły las wybrano miejsce, nad którym w 2017 roku przeszedł huragan.

Pracy posadzenia 100 tysięcy drzew podjęli się leśnicy oraz harcerze Chorągwi Gdańskiej ZHP. Celem było nie tylko zalesienie zniszczonego obszaru, ale także uczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W akcji brało udział prawie trzy tysiące osób.

"Można już podziwiać z lotu ptaka te piękne zarysy naszego Orła Białego" - napisało nadleśnictwo w mediach społecznościowych.

Reklama

Tłem godła jest 67 tys. sosen. Orła tworzy 23 tys. brzóz oraz 400 modrzewi (składają się na pazury i koronę).

"Leśne godło" zgłoszono do rekordu Guinnessa

"Jesienią, przez około 2-3 tygodnie, orzeł będzie złoty" - przekazali leśnicy. Dodali, że "przez całą zimę i w okresie przedwiośnia barwy sylwetce orła będą nadawały białe pnie drzew na tle leśnego gruntu".

CZYTAJ WIĘCEJ: Ukraiński dziennikarz przerobił polskie godło. Jest zawiadomienie do prokuratury 

Ogromna powierzchnia projektu skłoniła leśniczych, aby zgłosić projekt do Księgi Rekordów Guinnessa jako największe godło świata.

Na uznanie rekordu należy jednak poczekać. Drzewa muszą urosnąć, aby stworzyć wyraźniejszy obraz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy